מה כדאי לגן ילדים פיויסי או שטיח

עד לפני עשור או שניים השטיחים מקיר לקיר היו הלהיט בגני ילדים ובמשרדים, עד היום ניתן לראות מספר משרדים שטרם שודרגו עם שטיח לבד ברצפה, האמת זה נראה נורא ואם לא החליפו את השטיח בחמש השנים האחרונות אזי הוא מלא בכתמים ובחלקו אף קרוע. זמנים אלו השתנו

עד לפני עשור או שניים השטיחים מקיר לקיר היו הלהיט בגני ילדים ובמשרדים, עד היום ניתן לראות מספר משרדים שטרם שודרגו עם שטיח לבד ברצפה, האמת זה נראה נורא ואם לא החליפו את השטיח בחמש השנים האחרונות אזי הוא מלא בכתמים ובחלקו אף קרוע.
זמנים אלו השתנו כאשר טכנולוגיות חדשות נכנסו לשוק והשטיחים מקיר לקיר השתדרגו אלפי מונים מאותם שטיחוני לבד דקים, אך האם שטיח וכמה שיהיה איכותי מתאים לגני ילדים?

שטיח או פי וי סי לגן ילדים

אמנם ראיתי מספר גני ילדים עם שטיחים מקיר לקיר בעיקר בארצות הברית, לדעתי גם שם בשנים האחרונות יש שינוי מגמה והם עוברים לפיויסי, גני הילדים החדשים יותר שנבנו לאחרונה בארצות הברית כבר כולם עם פי וי סי מותאם לגני ילדים ואילו הישנים יותר שמרו על המסורת של שטיחים מקיר לקיר.

מה יתרונות ה- פי וי סי על שטיח מקיר לקיר

נתחיל ראשית ביתרון הגדול ביותר והמשמעותי ביותר – הגיינה או נקיון, הפיויסי קל יותר לניקוי והוא גם קל יותר לחיטוי, לעומת זאת השטיח הוא אחד האלרגניים הקשים ביותר, בין סיבי השטיח יכולים להתאחסן מיליוני חיידיקים וקרדיות אבק והשטיח הופך חממה לחיידקים ולמזיקים, גם אם שואבים את השטיח מידי יום, וזאת מבלי שהזכרנו את סיבי השטיח שמסתובבים באויר.

כתמים בפי וי סי

כתמים וניקיון, קשה להוריד כתם משטיח לעומת פיויסי ועוד יותק קשה כאשר מדובר בילד העושה צרכיו על השטיח לעומת הפי וי סי וזה יתרון גדול מאוד במקום בו נמצאים כמה שעות טובות כ 15 – 25 זעטוטים. הנכנסים ויוצאים מהחצר ומפזרים את כל המשחקים בחדר. שלא לדבר על ימי החורף בו הילדים והוריהם נכנסים עם מגפיים עם בוץ ומעילים רטובים.
הפיויסי גם מונע החלקה הרבה יותר מכל ריצוף אחר. אגב מאותן סיבות תעשיות שונות הדורשות נקיון ברמות גבוהות כמו תעשיית התרופות מרצפים את כל אולמות הייצור בפיויסי כי הוא נוח לניקוי ותחזוקה.
החלקה- רוב מגרשי הכדור סל מרוצפים בפיויסי הסיבה העיקרית היא משום שפיויסי יוצר משטח אחיד וחלק ועוד יותר חשוב מונע החלקה, ויתרון נוסף קל לניקוי.